Wysokiej jakości wtryski stanowią integralną część hydraulicznego systemu wtrysku paliwa. Do głównych zadań tych elementów należy podawanie optymalnie dobranej dawki paliwa pod odpowiednim ciśnieniem do komory spalania, a także zapewnienie, jak najlepszego rozpylenia paliwa.

Prawidłowo zamontowane wtryski współpracują z pompą rozdzielaczową. Są one połączone przewodem wysokiego ciśnienia z wyżej wymienionym elementem. Wtryski montowane są w silnikach wysokoprężnych, w które wyposażone są maszyny rolnicze i sprzęt używany na placach budów. Obecnie najpopularniejszymi wtryskami są te typu common rail bądź też pompowtryskiwacze. To elementy, które wyróżniają się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Mało skomplikowana budowa, którą mają wtryski sprawia, że są to elementy bardzo łatwe do wymiany. Należy dbać o ich regularne oczyszczanie i konserwowanie, aby przedłużyć ich żywotność. Powszechnie dostępne wtryski paliwowe mogą mieć filtr szczelinowy, nakrętkę, obsadkę rozpylacza, korpus, sprężynę, podkładkę regulacyjną, a także złącza gwintowe.

Wtryski do maszyn marki Caterpillar

Wtryskiwacz Perkins 1206 Caterpillar
Wtryskiwacz Perkins 1206 Caterpillar

Osoby, które planują wymianę takich elementów, jak wtryskiwacze Caterpillar, mogą zdecydować się na produkty znajdujące się w naszej ofercie. Rekomendujemy wyroby oryginalne, a także funkcjonalne zamienniki. To wtryskiwacze silnikowe, stosowane w układzie wtryskowym common rail. Mogą one być dopasowane do silników Caterpillar, identycznych z tymi znajdującymi się w urządzeniach firmy Perkins. Wyżej wymienione silniki są montowane nie tylko w ładowarkach i koparkoładowarkach marki Caterpillar, ale również w sprężarkach powietrza AtlasCopco, przesiewaczach Chieftain Powerstone i kruszarkach Manitou, Hyundai Finlay czy Terex. Proponowane przez nas wtryskiwacze Caterpillar można dopasować do silników C4.4 C6.6 bądź też innych modeli wyżej wymienionych urządzeń z branży budowlanej.

Czytaj też: Pompa paliwa Perkins niezawodna w działaniu

Wysokiej jakości wtryski montowane w maszynach rolniczych i budowlanych, pełnią bardzo ważną funkcję. Dzięki nim możliwe jest prawidłowe działanie układu wtryskowego.