Nowoczesny wałek rozrządu Cummins stanowi podstawowy element układu rozrządu w maszynach rolniczych i budowlanych wybranych marek. Produkt ten ma zastosowanie w silnikach montowanych w wyżej wymienionych pojazdach.

Wysokiej jakości wałek rozrządu do maszyn budowlanych i rolniczych to część zamienna, która pełni bardzo ważną funkcję w całym układzie rozrządu. Nadaje się ona również do pojazdów używanych w różnych branżach przemysłowych. Łatwa w montażu i demontażu część zamienna do silników, jaką jest wałek rozrządu, gwarantuje sprawne działanie wyżej wymienionych pojazdów przemysłowych. Konstrukcja, którą posiada wałek rozrządu, umożliwia sterowanie pracą zaworów, zarówno tych ssących, jak i wydechowych, a także ich otwieranie oraz zamykanie. Ponadto wałek rozrządu Cummins pośredniczy w olejowaniu silnika i może napędzać aparat zapłonowy, pompę oleju, paliwa bądź też pompę wtryskową.

Wałek rozrządu Cummins – zalety tej części zamiennej do silników

Oryginalny wałek rozrządu Cummins, który jest dostępny w naszym stałym asortymencie, składa się z kilku elementów. Jego środek umożliwia swobodny przepływ oleju do smarowanych łożysk. Proponowany przez nas wałek rozrządu odpowiada za sprawne działanie silnika montowanego w maszynie rolniczej lub budowlanej, która pracuje bardzo wydajnie przez wiele godzin w ciągu dnia. Umieszczany przeważnie w głowicy wałek rozrządu Cummins relatywnie zmniejsza liczbę części i masę ruchomych elementów rozrządu, jak również eliminuje problem generowania dużej ilości hałasu przez silnik pracujący na wysokich obrotach. Wykonany z zastosowaniem najnowocześniejszego parku maszynowego, a także specjalnie dobranych materiałów wałek rozrządu to element konstrukcyjny układu rozrządu, który odpowiednio eksploatowany, wyróżnia się długim okresem użytkowania.

Prawidłowo zamontowany wałek rozrządu w maszynach rolniczych, budowlanych, jak również innych pojazdach przemysłowych, pełni bardzo ważną funkcję. To część zamienna silnika, odpowiadająca za jego prawidłowe działanie.