Fotelik samochodowy dla dziecka to niezbędne wyposażenie, które towarzyszy malcowi już od pierwszych dni życia. Potrzebny już w momencie wyjścia ze szpitala, towarzyszy dziecku przez długi czas, zapewniając bezpieczeństwo i wygodę w podróży.

Wybierając pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka, młodzi rodzice stają przed dużym wyzwaniem. Gama fotelików samochodowych dostępnych na rynku jest bogata i różnorodna. Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik samochodowy? Najważniejsze jest dopasowanie fotelika do wagi i wzrostu dziecka. Dla noworodka doskonale sprawdzi się niewielki fotelik 0-9kg, który dostępny jest najczęściej w postaci wygodnego nosidła, ułatwiającego również przeniesienie malca z samochodu. Zaleca się przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy, dlatego odpowiednie są modele, które montować można w obu kierunkach oraz coraz popularniejsze foteliki samochodowe 360°. Wartą uwagi propozycją jest fotelik Broadway XVIII w nowoczesnym, szarym kolorze. Jest to fotelik samochodowy dedykowany dzieciom od 0 do 18kg wagi, produkowany przez firmę 4baby. Jest to model, który posłuży dziecku przez lata. W zestawie załączona jest podkładka stabilizująca dla noworodków, dzięki czemu fotelik jest odpowiedni nawet dla najmłodszych dzieci. Montaż przodem i tyłem do kierunku jazdy oraz regulowana pozycja siedziska, zapewniają najmłodszym wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa. Tapicerka z wytrzymałego i odpornego na zabrudzenia materiału multispandex, ułatwia utrzymanie fotelika w czystości.

Bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka

fotelik Aurora 0-18kg. Black
fotelik Aurora 0-18kg. Black

W przypadku osób ceniących sobie wygodę, znakomicie sprawdzi się fotelik Aurora producenta Coto Baby, wyposażony w wygodny i szybki system montażu ISO-FIX. Fotelik samochodowy Aurora przeznaczony jest dla dzieci od 0 do 18kg. Nowoczesne wzornictwo i uniwersalne, czarne obicie fotelika, będzie odpowiednie, zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Płynna regulacja siedziska oraz czteropoziomowa regulacja zagłówka, zapewniają dziecku wygodę, nawet podczas wielogodzinnych podróży. Dzięki systemowi Iso-Fix montaż fotelika jest łatwy i szybki. Możliwe jest jego montowanie, zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Wkładka stabilizacyjna dla noworodków sprawia, że fotelik samochodowy Aurora jest idealny dla malca już od jego pierwszych dni życia. Bezpieczeństwo dziecka w tym modelu zapewniają pięciopunktowe pasy.

Czytaj także: Naukę pisania, czytania, liczenia zacznijmy przez zabawę

Fotelik samochodowy, przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo dziecka podczas podróży. Dobrze dobrany, dopasowany do wieku pociechy fotelik, wpływa no komfort i wygodę dziecka, gwarantując tym samym rodzicom spokojne oraz przyjemne podróże z dzieckiem.