Trwały i nowoczesny materiał budowlany, którym jest cegła szamotowa, może być używany do budowy pieców i grillów ogrodowych. To ekologiczny komponent, który nie powoduje zagrożenia dla fauny i flory.

Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem klientów indywidualnych i firmowych, cegła szamotowa, uznawana jest za bezpieczny materiał budowlany, przyjazny ekosystemowi, a także organizmom żywym. To materiał, dzięki któremu można stworzyć piece I grille ogrodowe, odporne na działanie wielu czynników atmosferycznych w postaci opadów deszczu, gradobicia, gwałtownych podmuchów wiatru czy też intensywnego promieniowania słonecznego. Dobrej jakości cegła szamotowa, dostępna również w naszej ofercie, nie ulega degradacji pod wpływem niskich i wysokich temperatur powietrza. Produkt ten ma nie tylko wysokie walory użytkowe, ale również estetyczne. Zastosowanie takiego materiału, jak cegła szamotowa do budowy pieców, sprawia, że są to konstrukcje mogące być dekoracją ogrodu lub przydomowej posesji.

Cegła szamotowa – materiał budowlany oporny na działanie wysokiej temperatury

Wysokoglinowe cegły ogniotrwałe
Wysokoglinowe cegły szamotowe ogniotrwałe

Zapoznając się z ofertą naszego sklepu internetowego można w niej znaleźć doskonałe materiały budowlane, mające wszystkie wymagane atesty i certyfikaty. Jednym z nich jest płytka szamotowa. To wyrób wykonany z gliny, który ma szerokie zastosowanie w budownictwie komercyjnym i domowym. To produkt, który został pozytywnie oceniony przez specjalistów z zakresu techniki budowlanej, a także osoby zajmujące się projektowaniem i wytwarzaniem kominków, pieców chlebowych, grilli oraz cyrkulatorów. Proponowana przez nas płytka szamotowa może być stosowana nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz budynku. Jest to materiał budowlany, który może być połączony z zaprawą bądź też mieszanką akumulacyjną. Płyta szamotowa, podobnie jak cegła, jest odporna na działanie temperatury do 1300 stopni Celsjusza.

Przeczytaj także: Piec do pizzy może mieć szerokie zastosowanie gastronomiczne

Ognioodporne materiały budowlane, do których należy cegła szamotowa, umożliwiają budowę kominków, cyrkulatorów, grilli czy pieców chlebowych. To produkty mające zastosowanie wewnętrzne i zewnętrzne.